ZCT terapeuter

Alle terapeuterne på kliniklisterne nedenfor, opfylder ZCT´s uddannelseskrav og er omfattet af ZCT´s erhversansvarsforsikring. 

Klik på kortet og find en af ZCT´s veluddannede terapeuter i dit område. 

Find en zoneterapeut

Søgeresultat

Klik her for at foretage ny søgning

Vibeke Strand
Nørregade 41
1164 København K
Tlf. 29907574
Email: kontakt@vibekestrand.dk
http://www.vibekestrand.dk



Sisse Borg
Massage & Zoneterapi
Nørregade 47, 1
1165 København K
Tlf. 26 18 82 41
Email: mail@sisseborg.dk
http://www.sisseborg.dk



Cristina Møllebro
Nørre Søgade 27 A
1370 København K
Tlf. 25 54 31 38 /98 85 25 13
Email: c.mollebro@gmail.com
http://www.cristinaszone.dk



Anna Holm Heidelbach
Vester Farimagsgade 6, 1. sal
1606 København V
Tlf. 26 11 66 44
Email: a_heidelbach@hotmail.com



Tanja Schlander
Zonesister
Flensborggade 4
1669 København K
Tlf. 24 62 11 61
Email: tanja@zonesister.dk



Katja Temponeras
Flensborggade 4, kld
1669 København V
Tlf. 42 23 52 64
http://www.temponeras.dk



Anne Heegaard
Paludan Müllers vej 9 1. th
1815 Frederiksberg C
Tlf. 26 21 44 67
Email: anneheegard@gmail.com



Bernt Theilsgaard
Madvigs Allé 16,2. th
1829 Frederiksberg C
Tlf. 26 28 30 49
Email: bernbal47@gmail.com



Mada Plesner
Sankt Knudsvej 36, 2. sal
1903 Frederiksberg C
Tlf. 31515158
Email: info@madaplesner.com
http:// MadaPlesner.com



Mette Sahlholdt
Familieklinik.dk

Borups Alle 129, st
2000 Frederiksberg C
Tlf. /28 73 63 54
Email: mail@familieklinik.dk
http://www.familieklinik.dk



Charlotte Storm Karmark
Mathildevej 10. 3. Th
2000 Frederiksberg
Tlf. 23 46 20 36
Email: lottestorm@mail.dk



Cath Borch
Flintholm Allé 19 3. TV
2000 Frederikberg
Tlf. 52 19 51 81
Email: cathborch@gmail.com



Henriette Kaas
Pure Senses
Århusgade 88, 4.sal
2100 København Ø
Tlf. 53 80 07 30
http://www.puresenses.dk



Jeannette Guariniello
Perzona Zoneterapi
Helgesensgade 5 st,tv
2100 København Ø
Tlf. 22588242
Email: perzona@gmail.com
http://www.perzona.dk



Zanna Birgit Lyck
Ryesgade 57
2100 København Ø
Tlf. 61 18 38 84
Email: zannabirgit@hotmail.com



Bonnie Sindholt
Medital Klinik
Dag Hammersjölds Allé 5
2100 København Ø
Tlf. 21 72 64 64
Email: bonniesindholt@gmail.com
http://www. bonniesindholt.dk



Dorthe Laursen
Landskronagade 7
2100 København Ø
Tlf. 40 79 79 80
Email: dorthelundlaursen@gmail.com



Brinnie Gregersen
Bodycode
Mjølnerparken 44.1 tv
2200 København. N
Tlf. 31 70 02 71
Email: bodytherapy4you@gmail.com
http://www.bodycode.info



Vanessa Hudson
Guldbergsgade 25
2200 København N
Tlf. 30 74 19 72
Email: vanessa@prohealing.dk
http://www.prohealing.dk



Dorte Ankjærgaard
Klinik Doa
Guldbergsgade 25. kld. th
2200 København. N
Tlf. 28 69 49 00
Email: dorte.ankjaergaard@gmail.com
http://www.klinikdoa.vpweb.dk



Tina Skandrup
Zoneplus
Lærdalsgade 2. 1. tv
2300 København S
Tlf. 42 73 42 73
Email: tskandrup@hotmail.com



Lisbeth Aaes
Lisbeth Zoneterapi og Massage
Amagerfælledvej 27, 5.tv.
2300 København S
Tlf. 40 88 12 21
Email: lisbeth@zoneterapiogmassage.dk
Http://zoneterapiogmassage.dk



Lene Wagner
Klinik Fodnoten
Norgesgade 35
2300 København S
Tlf. 60 60 50 88

Ninna Engelund Hagelberg
Amagerbrogade 39
2300 Købenahvn S
Tlf. 21914545
Email: info@erhvervszoneterapi.dk
http://www.erhvervszoneterapi.dk



June W.G. Techt
Klinik Bella
Kastrupvej 161
2300 København S
Tlf. 93604040
Email: june.weybol@gmail.com



Klara Svenstrup Pikhartova
Zoneklar-a
Straussvej 15
2450 København SV
Tlf. 26 82 77 53
Email: klahelina@gmail.com



Lene Vosbien
Slowmotion
Carl Th. Dreyersvej 166
2500 Valby
Tlf. 28 74 71 35
Email: lene@heartenergy.dk



Gitte Bruhns
Langhøjvej 3 B
2560 Hvidovre
Tlf. 36492731 /29647236
Email: gitte.bruhns@gmail.com



Anni Glick
Vingeager 10
2600 Glostrup
Tlf. 43969844/27284947
Email: anni_glick@yahoo.com

Stina Øsby
Stinazone
Lærkeholm 2
2600 Glostrup
Tlf. 31 19 96 13
Email: stinazone@hotmail.com



Jan Almskou
Højvangsvej 26
2600 Glostrup
Tlf. 26238323
Email: janalmskou@gmail.com
http://sundhedszonen.dk



Martin Aabrink
aabrink Zoneterapi
Nygårds Plads 3, D, 1. sal
2605 Brøndby
Tlf. 42 92 63 80
Email: aabrinkzoneterapi@yahoo.dk



Helle Løvstrup Jensen
Qizonen
Fjeldhammervej 15
2610 Rødovre
Tlf. 60 53 57 61
Email: zonen@qizonen.dk
http://www.qizonen.dk



Ivan Kaffkas Gershardt
Korsdalsvej 88
2610 Rødovre
Tlf. 40 76 67 20
Email: ivan@kaffkas.dk
http://www.kaffkas.dk



Birgitte Hansen
Fr. Zonesen
Schweizerdalsvej 81
2610 Rødovre
Tlf. 20 71 01 70
Email: bihansen@hotmail.com
http://www.frzonesen.dk

Vibeke Spring
Bygaden 15
2625 Vallensbæk
Tlf. 42 72 23 15
Email: info@refleksologi.dk
http://www.refleksologi.dk



Myanne Johansen
Rosenlunden 37
2625 Vallensbæk
Tlf. 2254 8216
Email: myannejohansen@gmail.com
http://www.myannejohansen.dk



Leila Eriksen
Vallensbæk Zoneterapi
Syvhøjvænge 268
2625 Vallensbæk
Tlf. 26 18 95 90
Email: jklmn@eriksen.mail.dk
http://leilaeriksen.dk



Bo Duncan
Duncan Zoneterapi
Søndertoften 216
2630 Taastrup
Tlf. 28115070
Email: mail@duncan-zoneterapi.dk
http://www.duncan-zoneterapi.dk



Myanne Johansen
Taastrup Hovedgade 92, 1 sal
2630 Taastrup
Tlf. 22 54 82 16
Email: myannejohansen@gmail.com
http://www.myannejohansen.dk



Marianne Riber Nielsen
Homeopatizonen
Taastrup Boulevard 53, 1.
2630 Taastrup
Tlf. 29 91 48 36
Email: m.riber@live.dk
http://www.homeopatizonen.dk



Pia Andersen
Zonekilden
Tranegilde
Strandvej 41
2635 Ishøj
Tlf. 24428586
Email: pia@zonekilden.com
http://www.zonekilden.com



Gitte Blixt
Bodyzone
Bredekærs vænge 146
2635 Ishøj
Tlf. 51 26 00 07
Email: blixt-bodyzone@ishoejby.dk
Http://www.bodyzone-blixt.dk



Anne Gottorp
Gottorp-zone
Granagervej 3
2640 Hedehusene
Tlf. 24 26 68 72
Email: anne@gottorp-zone.dk
http://www.gottorp-zone.dk



Maria Zeyn
Hedehusene Massage og Zoneterapi
Hasselvej 26
2640 Hedehusene
Tlf. 50 74 49 94
Email: hedehusenemassage@gmail.com
http://www.hedehusene-massage.dk



Kim Nielsen
Manuel Terapi
Lindelundsvej 8
2650 Hvidovre
Tlf. 51 24 04 77
Email: knterapi@gmail.com



Ann-Lisbeth Blichmann
AB Zoneterapi
Hvidovrevej 139, 2. sal
2650 Hvidovre
Tlf. 26918342
Email: annlisbeth@abzoneterapi.dk
http://www.abzoneterapi.dk



Stine Klarskov
Klinik for særligt sensitive
Bækkeskovvej 4
2665 Vallensbæk Strand
Tlf. 24 82 38 75
Email: stineklarskov@mail.dk
http://www.saerligtsensitive.dk



Pernille Buch Bothmann
Staterazonen
Vejlegårdsparken 38, 2 th
2665 Vallensbæk Strand
Tlf. 29 89 09 49
Email: pernille@bothmann.dk
http://www.staterazonen.dk



Hanne Eskerod Madsen
Højager 40
2670 Greve
Tlf. 23 90 05 54
Email: hanne@grevealternativ.dk
http://grevealternativ.dk



Marlene Hovedskov
Alternativ Behandler
Hastings Alle 4
2670 Greve
Tlf.
Email: mail@marlenehovedskov.dk
Http://www.marlenehovedskov.dk



Karina Anne Joensen Lundstrøm
Holistisk SundhedsKlinik
Grevetoften 3
2670 Greve Landsby
Tlf. 42 49 13 31
Email: karina_annejoensen@hotmail.com
FB-Holistisk Sundhedsklinik



Hanne Møller Jakobsen
Greve Sportsmassage
Rytterbakken 14
2670 Greve
Tlf. 40 85 85 98
Email: info@grevesportsmassage.dk
http://www.grevesportsmassage.dk



Katerina Petersen
Solvej 18
2680 Solrød Strand
Tlf. 26 25 24 79
Email: katerina.petersen@gmail.com



Sanne Holm
Søen 13
2690 Karlslunde
Tlf. 22116771
Email: sanne@zones-terapi.dk
http://zones-terapi.dk



Mette Pedersen
Marens Hus
Hovedgaden 23
2690 Karlslunde
Tlf. 22570051
Email: rusnelda@live.dk
http://www.marenshus.com



Vibeke K. Lundberg
Zone22
Brønshøjvej 22
2700 Brønshøj
Tlf. 22 22 15 81
Email: zone22@outlook.com
http://www.zone22.dk



Lisbeth Henderson
Brønshøj Zoneterapi og helsecenter
Tølløsevej 9
2700 Brønshøj
Tlf. 3880 1181
Email: zoneterapi@hvidtidshealing.dk
http://www.hvidtidshealing.dk



Ivan Kaffka Gershardt
Brønshøjvej 10
2700 Brønshøj
Tlf. 38602220/ 40766720.
Email: ivan@kaffkas.dk
http://kaffkas.dk



Tine Vibholm
Klinik for velvære
Mellemvangen 2
2700 Brønshøj
Tlf. 29 82 96 15
Email: t.v@live.dk



Søren Lund
Jyllingevej 28
2720 Vanløse
Tlf. /27283570
Email: info@kizone.dk
http://www.kizone.dk



Nina Pauly
På fod med Pauly
Jernbane Alle´ 85, kld
2720 Vanløse
Tlf. /28 91 81 19
Email: zone_pauly@yahoo.dk
http://www.paulysfod.dk



Erna Troels
Fagotvej 68
2730 Herlev
Tlf. 2226 9551
Email: erna@sundhedsoasen.dk
http://sundhedsoasen.dk

Hanne Husted Feldborg
Morelvej 8
2740 Skovlunde
Tlf. 23 33 61 14
Email: hhfeldborg@gmail.com
http://www.klinik-feldborg.dk



Kroppens Pause
KROPPENS PAUSE
Bygvænget 7, 1. th
2750 Ballerup
Tlf. 40 58 65 75
Email: info@kroppenspause.dk
http://www.kroppenspause.dk



Carin Simonsen
Lautrup Zoneterapi
Borupvang 3C
2750 Ballerup
Tlf. 44 65 90 04 /22 82 85 04
Email: carin@lza.dk



Bente Nørskov Rasmussen
b-zone
Ludvig Holsteins Alle 81
2750 Ballerup
Tlf. 42 41 70 77
Email: br@b-zone.dk
http://www.b-zone.dk



Inge Hansen
4 Balance
Kærlodden 31
2760 Måløv
Tlf. 20 54 97 55 /24 25 37 09
Email: zone@4balance.dk
http://www.4balance.dk



Jannie Norling
Rest-Room by Norling
Klitrose Alle 26
2770 Kastrup
Tlf. 71 70 79 59
Email: norling@rest-room.dk
http://rest-room.dk



Jette Lund
Nybøl Alle 39
2770 Kastrup
Tlf. 61 70 33 77
Email: info@jettenoruplund.dk



Brit Basse
Saltværksvej 31
2770 Kastrup
Tlf. 29457731
Email: britbasse@gmail.com
http://britbasse.dk



Maria Kull
Kull Zoneterapi
Kongelundsvej 357
2772 Tårnby
Tlf. 28 90 80 75
Email: kull.maria@gmail.com



Anni Jensen
Peter Petersens Alle 36
2791 Dragør
Tlf. 32 53 66 59



Ulla Kierulf-Larsen
Toftebæksvej 51
2800 Lyngby
Tlf. 27 12 50 37
Email: uk-larsen@live.dk



Forozan Baradaran Hosseini
Trongårdsvej 53
2800 KGS. Lyngby
Tlf. 28 72 42 74
Email: forozan_hosseini@hotmail.com



Susanne Nielsen
Trygzonen
Carlshøjvej 51, butikstorvet
2800 Lyngby
Tlf. 20 14 98 81
Email: zone.susanne.nielsen@gmail.com



Hanne Flensburg
Zoneklinikken
Lyngbyvej 317, 1, sal
2820 Gentofte
Tlf. 24 23 02 45
Email: hanneflensburg@gmail.com
http://www.zoneterapi-virum.dk



Gitte Hougaard Berg
Din Behandler.nu
Bredevej 73
2830 Virum
Tlf. 29 89 07 23
Email: gitte_berg@hotmail.com



Sisse Dam
Blåregnvænget 15
2830 Virum
Tlf. 20 76 48 48
Email: zoneterpeut@sd-freelance.dk
http://www.zoneterapeut.sd-freelance.dk



Annette Skøtt
Langebjerg 24, 1.th
2850 Nærum
Tlf. 50 70 92 97 /70 25 13 14
Email: info@massage-akupunktur.dk
http://www.massage-akupunktur.dk



Tina Roer Næsted
Højvangen 68
2860 Søborg
Tlf. 28900882/39561055
Email: tinazone@hotmail.com

Malene Østerskov
ZoneCare
Lorentzensvej 4
2930 Klampenborg
Tlf. 20 73 95 45
Email: malene@zone-care.dk
http://www.zone-care.dk



Lotte Nymand - Andersen
Byskellet 4
2960 Rungsted Kyst
Tlf. 29 64 60 90
Email: lotte.nymand@gmail.com
http://www.lotte-nymand.dk



Marianne Sundø
Your-zone Co. La Parfumerie
Hovedgaden 28
2970 Hørsholm
Tlf. 60 10 05 05
Email: mariannesundoe@hotmail.com



Jeanette Lindhardt
Hovedgaden 26, 1. sal
2970 Hørsholm
Tlf. 45868045 /24887294
Email: jeanette.lindhardt@live.dk
http://www.zonetid.dk



Anne Irene Madsen
AIM-Zone
Brombærhegnet 105
2990 Nivå
Tlf. 20 99 59 53
Email: mail@aim-zone.dk
http://www.aim-zone.dk



Klik her for at foretage ny søgning

Find en akupunktør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en massør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en Kranio Sakral Terapeut

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

 



Er der angivet et RAB logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at terapeuten er Registreret Alternativ Behandler

 

Er der angivet et danmark logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at der ydes tilskud til zoneterapi og/eller akupunktur

zct · tlf. 21 49 07 79 · e-mail: info@zoneconnection.dk