ZCT terapeuter

Alle terapeuterne på kliniklisterne nedenfor, opfylder ZCT´s uddannelseskrav og er omfattet af ZCT´s erhversansvarsforsikring. 

Klik på kortet og find en af ZCT´s veluddannede terapeuter i dit område. 

Find en zoneterapeut

Søgeresultat

Klik her for at foretage ny søgning

Sussan Kayser
Røglevangen 8
Svogerslev
4000 Roskilde
Tlf. 4638 4050-6170 4638
Email: sussan.kayser@mail.dk
http://www.sussankayser.dk



Susanne Wegener
Et Sundt Helbred
Plantagen 3, st.
4000 Roskilde
Tlf. 22 33 41 44
Email: kontakt@etsundthelbred.dk
Http://www.etsundthelbred.dk



Line Karleby Buhl
Akupunkturzonen
Joensuuvej 10, 1.tv.
Trekroner
4000 Roskilde
Tlf. 28 20 54 20
Email: klinik@kroppenibalance.dk
http://www.kroppenibalance.dk



Inge Rheinlander
I.R.A. Klinikken
Skomagerkrogen 6
Himmelev
4000 Roskilde
Tlf. 46362300
Email: i.r.a.klinik@email.dk
http//:www.ira-klinikken.dk



Margirt Grønne
Fingerbølvej 5
4000 Roskilde
Tlf. 40 40 57 21
Email: margitgronne@email.dk

Marianne Grith Olsen
Zoneterapi - Happyfeet zoneterapi og Massage
Frisør Gull'lok
Gullandsstræde 8
4000 Roskilde
Tlf. 21 73 98 17
Email: mgo@webspeed.dk



Bjørg Haraldsen
Tjørnegårdsvej 23
4000 Roskilde
Tlf. 46367140 /25470648
Email: bjorg.aku@gmail.com
http://www.bjorg-zoneterapi.dk



Birgit Krebs
Krebs Zoneterapi
Læsøvej 5
Vor Frue
4000 Roskilde
Tlf. 30 27 37 90
Email: krebszoneterapi@gmail.com
http://www.krebszoneterapi.dk



Sanne Bakmose
Zoneterapeut og massør v/Sanne B
Hersegade 20
4000 Roskilde
Tlf. 60 72 55 11
Email: bakmose@gmail.com
http://www.zoneakucup.dk



Lindamarija Levin
LL Wellness Center
Holmehuse 25
Gevninge
4000 Roskilde
Tlf. 42 40 75 01
Email: info@llwellness.dk
http://www.llwellness.dk



Hanne Ellevang
Samsøvej 11
Vor Frue
4000 Roskilde
Tlf. 26 56 88 22
Email: he@hanneellevang.dk
http://www.hanneellevang.dk



Helle Zeymer
Zeymerzone
Haraldsborgvej 16
4000 Roskilde
Tlf. 53 25 25 05
Email: helle_zeymer@hotmail.com
http://www.zeymerzone.dk



Birgit Fia Ljunggren
Ørebjergvej 15
Gundsømagle
4000 Roskilde
Tlf. 28 62 87 06
http://www.harmoniae.dk

Trine Andreasen
KlinikTA
Hersegade 20
4000 Roskilde
Tlf. 40 52 85 39
Email: trinea37@gmail.com



Cita Iskov Nielsen
Nørregade 10
4030 Tune
Tlf. 60 38 11 51
Email: iskovschmitz@live.dk



Charlotte Skovby Rasmussen
Jyllingecenteret 25.1
4040 Jyllinge
Tlf. 46732575/31131161
Email: Gu-F@live.dk



Susanne Vestberg
Dådyrvej 29
4050 Skibby
Tlf. 60 43 93 97
Email: susanne.vestberg@gmail.com



Charlotte Ahrens Christensen
Venslevleddet 5
4050 Skibby
Tlf. 26998557
Email: kc-birkely@mail.dk

Cianne M.S. Mouritsen
Gærdet 3
4070 Kirke Hyllinge
Tlf. 26 74 21 01
Email: ciannemagaritas@live.dk



Keld Lorenzen
Livets fødder
Kjøbmagergade 11
4070 Kirke Hyllinge
Tlf. 40 46 40 65
Email: keldzone@mail.dk
http://www.keldzone.dk



Anette N. Hansen
Løngangen 65
4100 Ringsted
Tlf. /22910258
Email: akuzonen@icloud.com
http://www.anettehansen.dk



Annemarie Larsen
ARKLINIK
Nebs Møllevej 57
4100 Ringsted
Tlf. 22129252
Email: post@arklinik.dk



Mada Plesner
Ørningevej 5
4140 Borup
Tlf. 31 51 51 58
Email: info@madaplesner.com
http://www.madaplesner.com



Solveig Nyenstad
Hovedgaden 4
4140 Borup
Tlf. 28 91 53 85
Email: solveig.nyenstad@gmail.com

Anita Lindeneg
Helgesvej 52
4160 Herlufmagle
Tlf. 20 20 32 96
Email: anita@z-one.dk
http://www.z-one.dk



Mette Barfoed
Barfoeds Biobalance
Udsigten 68
4180 Sorø
Tlf. 24609837 /46370705
Email: mail@energipsykologidanmark.dk
http://www.energipsykologidanmark.dk



An´n Christiansen
ANN ZONE
Sverigevej 1
4180 Sorø
Tlf. 22 56 01 65



Karen R. Andersen
Kirkebakkevej 28
4190 Munke Bjergby
Tlf. 51 54 81 02
Email: karenzonen@gmail.com



Britt Balshøj Nielsen
ZoneBritt
Merkurvej 2, st, tv
4200 Slagelse
Tlf. 31 42 43 24
Email: zonebritt@gmail.com



Jane Holm Svensson
Klinik Salix
Rørsangervej 7
4230 Skælskør
Tlf. 28 34 15 08
Email: jhsvensson@outlook.dk
http://www.klinik-salix.dk



Christina Noltenmejer
Wellness4u
Nyvej 50
4262 Sandved
Tlf. 60 19 66 26 /24 21 94 93
Email: kontakt@wellness4u.dk

Dorte Hjartemål Henriksen
D H manuel terapi
Industrivej vest 19
4293 Dianalund
Tlf. 29 26 04 06
Email: dhh@brolagt.dk
http://www.dianalundmanuelterapi.dk



Kim Kristensen
Brorson klinik
vestervangen 31
4300 Holbæk
Tlf. 21 43 07 93
Email: kimk4300@hotmail.com



Helle Lykke Larsen
Klinik Lykke-Zoneterapi
Omfartsvejen 71 B
4300 Holbæk
Tlf. 42 17 10 87
Email: hellelykkelarsen@hotmail.com



Tina Højfeldt
Borgergade 13
4360 Kirke Eskildstrup
Tlf. 3045 4870
Email: mail@zoneterapi-tina.dk



Ann-Kathrine Egholm
Lammefjordsvej 12
4520 Svinninge
Tlf. 59 21 61 22 /22 72 49 90
Email: akegholm@gmail.com

Janne Greve
Vindekilde Velvære
Kolåsvej 17
Vindekilde
4534 Hørve
Tlf. 51 25 14 44
Email: jannegreve@live.dk
http://www.vindekildevelvaere.dk



Ziggy Gert Willumsen
Klinik Ziggy
Rendevej 2
Ordrup
4540 Fårevejle
Tlf. 3063 7424
Email: ziggy@zgw.dk

Karin Eriksen
Hos Karin
Toftegårdsvej 29
4550 Asnæs
Tlf. 24 22 18 16
Email: kpe62@hotmail.com



Pia Nielsen
Stenbjergvej 11
4573 Højby
Tlf. 25 71 80 13
Email: pianielsenzone@live.dk

Birgitte Herborg
Birgittes zoneterapi
Kaldredvej 36
4593 Eskebjerg
Tlf. 42 73 73 51
Email: bherborg@live.dk
http://www.birgitteszoneterapi.dk



Linda Kristoffersen
Lindas Wellness
Gåsemurervej 8
Strøby Egede
4600 Køge
Tlf. 50 90 17 49
Email: linda@lindaswellness.dk



Rikke Flindt Balling
Zone4you
Fynsvej 21
4600 Køge
Tlf. 20 66 67 68
Email: zone4you@live.dk



Jannie Tofte
Stevnsbovej 25
4600 Køge
Tlf. 60 69 27 27
Email: jannie@jannietofte.dk
http://www.jannietofte.dk



Marie Louise Theill
Vitalzone
Egeskoven 6
4600 Køge
Tlf. 50 58 60 22
Email: marieltheill@gmail.com
http://www.vitalzone.dk



Jane Jensager
Tolbodvej 1
4600 Køge
Tlf. 56169988 /60169988
Email: jane@jensager.dk
http://www.janejensager.dk



Jeannette Jensen
Det tidsløse rum
Fåreløkke 6
4622 Havdrup
Tlf. 28 60 40 41
Email: dtrmassage@gmail.com
http://www.dettidsloeserum.com



Kirsten Appel Johansen
Havdrup Zoneterapi
Skovvej 13
4622 Havdrup
Tlf. 50581245
Email: kirstenappeljohansen@gmail.com



Karina Odefey
Karinas Zoneklinik
Køgevej 48
4652 Hårlev
Tlf. 22586876
Email: karinas.zoneklinik@gmail.com
http://www.karinas-zoneklinik.dk



Bjarne Munk
Råbyvej 11
4660 St. Heddinge
Tlf. 20 61 07 25
Email: bjarne@bjarnemunk.dk



Marianne Rasmussen
Havrevej 2
4671 Strøby
Tlf. 40 75 56 85
Email: mrhavrevej2@yahoo.dk



Vanessa Lily Hudson
Råbyvej 31
4672 Klippinge
Tlf. 30 74 19 72
Email: vanessa@prohealing.dk
Http://www.prohealing.dk



Lene Skovbo
Stevns Zoneterapi
Thorsallé 11
4673 Rødvig Stevns
Tlf. 25 48 75 14
Email: stevnszoneterapi@gmail.com
Http://www.stevnszoneterapi.dk



Hanne Birgitte Jensen
Hanne`s Zoneterapi og Coaching
Lysholm Alle 20
4690 Haslev
Tlf. 23 20 74 67
Email: hanne@zonecoach.dk
http://www.zonecoach.dk



Inger Margrethe Olsen
Ingers Helse
Thurøvej 8 st.tv
4700 Næstved
Tlf. 22 24 23 50
Email: ingers.helse@gmail.com



Anne-Lise Hansen
ALH Bodymassage & Akupunktur & Zoneterapi
H.C.Lumbyesvej 123
4700 Næstved
Tlf. 28 19 35 52
Email: kontakt@alhbodymassage.dk
http://www.alhbodymassage.dk



Bjørn Bent Reimer Dahl
Præstø Landevej 74 A
4700 Næstved
Tlf. 2214 4088
Email: b-dahl@mail.dk

Lone Hasemann Rydén
Meridiancentret
Toldbodgade 8, 1.
Meridian Centret
4700 Næstved
Tlf. 29 90 66 33
Email: lone@meridiancentret.dk
http://meridiancentret.dk



Danielle Beyer Thygesen
Klinik i-balance
Daddelvej 3
4700 Næstved
Tlf. 23 43 51 57
Email: klinikibalance@gmail.com



Nina Riisager
Riisager Zoneterapi
Chr. Winthersvej 26
4700 Næstved
Tlf. 29 43 87 59
Email: nina.riisager@live.dk



Rikke Sørensen
Jørgen Jensens Vej 32
4700 Næstved
Tlf. 60631265
http://www.solkilden.dk



Pia Mieszczak
Pas På Dig
Nygårdsvej 253
4700 Næstved
Tlf. 31 20 75 15
Email: pihuth@yahoo.dk
http://www.vitalzonen.dk



Ingelise Gaarde Flindt
Gallevej 70
4913 Horslunde
Tlf. 22 73 73 01
Email: ingeliseflindt44@gmail.com



Klik her for at foretage ny søgning

Find en akupunktør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en massør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en Kranio Sakral Terapeut

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

 



Er der angivet et RAB logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at terapeuten er Registreret Alternativ Behandler

 

Er der angivet et danmark logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at der ydes tilskud til zoneterapi og/eller akupunktur

zct · tlf. 21 49 07 79 · e-mail: info@zoneconnection.dk