ZCT terapeuter

Alle terapeuterne på kliniklisterne nedenfor, opfylder ZCT´s uddannelseskrav og er omfattet af ZCT´s erhversansvarsforsikring. 

Klik på kortet og find en af ZCT´s veluddannede terapeuter i dit område. 

Find en zoneterapeut

Søgeresultat

Klik her for at foretage ny søgning

Maiken Telling Kjeldsen
MAGISSA
Rugårdsvej 46 D
5000 Odense C
Tlf. 25 77 34 35
Email: magissa@outlook.dk
http://www.magissa.dk



Allan Bendix
Bredstedgade 11
5000 Odense C
Tlf. 29919529/66110216
Email: A-Bendix@post7.tele.dk
http://www.bendixmassage.dk



Charlotte Hammershøj
Skibhus Zoneterapi
Grøndalsvej 13
5000 Odense C
Tlf. 51 62 37 31
Email: charlottehammershoej@gamil.com



Lotte A.M. Andersen
Balancehuset
Ansgargade 11
5000 Odense C
Tlf. 25 78 57 12
Email: balancehuset@icloud.com
http://www.balancehuset.dk



Pia Rasmussen
Kragsbjergvej 57
5000 Odense C
Tlf. /29291462
Email: piarasmusemail@hotmail.com



Annette Holst
Annette Holst - Zoneterapi
Hødersvej 14
5200 Odense V
Tlf. 2028 9038
Email: annette-holst@hotmail.com
http://zonen-odense.dk



Jørdis Bachmann
Helsecenter Fyn
Middelfartvej 115 A
5200 Odense V
Tlf. 61 16 61 54
Email: js.bachmann@outlook.dk
http//:www.jb-zoneterapi.dk



Stella Halvorsen
Halvorsen`s Zoneterapi
Villestoftehaven 123
Kører ud
5210 Odense NV
Tlf. 22 11 37 51
Email: stellahalvorsen16@gmail.com



Claudia Nielsen
Bøgedals Zoneterapi
Bøgedals Alle 112
5250 Odense SV
Tlf. 60 91 29 40
Email: claudia-zone@hotmail.com
http://boegedals-zoneterapi.dk



Annelise Pontoppidan
Odense Velværeklinik
Skt. Klemens Vej 65
5250 Odense SV
Tlf. 27 25 58 31
Email: annelisepontoppidan@gmail.com
http://www.odensevelvaereklinik.dk



Ann Husted Hansen
Jonson Ins
Sejerskovvej 15
5260 Odense S
Tlf. 66 13 99 88
Email: kontakt@johnson.dk
www.johnson-instituttet.dk



Charlotte Englund
Nyd det gode liv
Højby SundhedsCenter
Hollufgårdsvej 10 A
5260 Odense S
Tlf. 26 35 70 92
http://www.nyddetgodeliv.dk



Anette Harder
ZoneA
Bogensevej 358
5270 Odense N
Tlf. 20737593
Email: anette@ZoneA.dk
http://www.ZoneA.dk



Rie Haugaard
Haugaard Zoneterapi
Paulinevænget 9
5270 Odense NV
Tlf. 28 71 39 31
Email: riehaugaard@mail.dk



Marlene Bloch Liljendal
Liljendal Zoneterapi
Holevvejen 26
5290 Marslev
Tlf. 65952010 /20295796



Maja Clarke
Abildrovej 36
Eskildstrup
5400 Bogense
Tlf. /64 81 39 06
Email: maja_clarke@mail.dk

Jane Steneman
Janes Massage og Zoneterapi
Stengade 15
5463 Harndrup
Tlf. /30 23 72 84
Email: j.steneman@gmail.com

Sonja Thrane
KLINIK THRANE
Middelfartvej 272
Skovhøjrup
5464 Brenderup
Tlf. 25 60 86 50
Email: sonja-thrane@mail.dk
http://www.klinik-thrane.dk



Tenna Nielsen
Kirkevej 20
5464 Brenderup
Tlf. 22 71 91 06
Email: zonestuen@gmail.com



Steen Ingemann Hansen
Sømarkens Zoneterapi
Sømarksvej 90
5471 Søndersø
Tlf. 21 51 99 65



Karen Kristine Stuckert
ZONE4YOU
Jernbanegade 75-77 lokale 19
5500 Middelfart
Tlf. 23 40 69 08
Email: mail@zone4you.com
http://zone4you.com



Trine Zoega
Vilhelm Heroldsvej 8
Strib
5500 Middelfart
Tlf. 52 30 60 00
Email: trinezoega@gmail.com



Karen Margrethe Nielsen
Melfar Zoneklinik Akupunktur og Zoneterapi
Hollændervej 103
5500 Middelfart
Tlf. 2291 3955
Email: karenmn@stofanet.dk
http://zonekm.dk



Mette Jensen
MettesZone
Industrivej 3 A
5500 Middelfart
Tlf. 42 61 32 71
Email: mette@metteszone.dk



Maria Andersen
Zoneterapi Svalen
Svalevej 21
5540 Ullerslev
Tlf. 22 35 06 36
Email: a.m.andersen@youmail.dk
http://www.ZoneterapiSvalen.dk



Ann Koch
Balsgyden 3
5540 Ullerslev
Tlf. 22 53 94 44
Email: info@annkoch.dk
http://www.annkoch.dk



Ulla Rose Thomsen
Svendborgvej 30
5540 Ullerslev
Tlf. 22 63 59 57
Email: ullazone123@gmail.com



Aase Linnea Pilgaard Christensen
Odensevej 17
5550 Langeskov
Tlf. 65383538 /30483538
Email: alcfyn@stofanet.dk

Marianne Mulvad
Østergade 41 B
5600 Faaborg
Tlf. 24671674
Email: marianne@mulvad.dk
http://det-blaa-hus.dk http://www.mariannemulvad.dk



Jan Gedde Jensen
Velvære til dig
Sinebjergvej 39
5600 Faaborg
Tlf. 21 45 85 13
Email: jan@jgj.nu



Karina Magnussen
ZKM Zoneterapi
Bøgebjergvej 27
5600 Faaborg
Tlf. 30 22 91 59
Email: karinamagnussen@gamil.com



Tine Uhrup Hassig
ENERGI & BALANCE- KLINIK FOR SUNDHED OG VELVÆRE
Voldbrovej 5
Voldbro
5610 Assens
Tlf. 28 89 10 48
Email: eb@zonegaarden.dk
http://www.zonegaarden.dk



Birgitte Nyvang Suni
KLINIK SUNI
Sandhavegyden 1
5683 Haarby
Tlf. 61 86 67 90
Email: bnyvang@hotmail.com
http://www.kliniksuni.dk



Erica Stobbelaers

Bystævnevej 14
5690 Tommerup
Tlf. 21 20 13 23
Email: erica@stobbelaers.dk
http://www.stobbelaers.dk

Lene Weirsøe
Klinik Weirsøe
Hallindskovvej 47
5700 Svendborg
Tlf. 62 22 63 63
Email: leneweirsoe@mail.dk
http://www.klinikweirsoe.dk



Charlotte Skjold
Kystvænget 7
5700 Svendborg
Tlf. 62262006

Michala Ankjær Dinesen
Thurø Zoneterapi
Bergmannsvej 20 A
Thurø
5700 Svendborg
Tlf. 50 73 80 50
Email: michala@thurozoneterapi.dk
http://www.thurozoneterapi.dk



Pia Hammer Hansen
Svendborg Zoneterapi
Kogtvedparken 26
5700 Svendborg
Tlf. 20 15 18 21
Email: piahammer@hotmail.com
http://www.svendborg-zoneterapi.dk



Else Maibom
Klinik Maibom
Kongebakken 12
5700 Svendborg
Tlf. 22 69 09 34
Email: klinik-maibom@hotmail.com



Ann Fuglsang
Industrivej 14
5762 Vester Skerninge
Tlf. 21799041
Email: ann.fuglsang@gmail.com
http://www.annfuglsang.dk



Ditte Eriksen
Zonemassagehuset
Teglbakken 37
5771 Stenstrup
Tlf. 28 93 79 17
http://zonemassagehuset.dk

Britta Eskildsen Kaas
MaZon
Bobjergvej 17
5771 Stenstrup
Tlf. 22 40 79 73
Email: mazon@outlook.dk
Http://www.mazon.dk



Susanne Bakdal Jensen
Lærkevej 14
5771 Stenstrup
Tlf. 30 22 45 48
Email: s.bakdal.jensen@hotmail.com



Sanne Goldsmidt Tyllesen
Rødhøjsvej 16
5772 Kværndrup
Tlf. 60678788
Email: klinik-hygea@klinik-hygea.dk
http://klinik-hygia.dk

Bridget Ann Stenmann
Nyborg Zoneterapi
Nørregade 2
5800 Nyborg
Tlf. 25 90 59 98
Email: bridget@nyborgzoneterapi.dk
http://www.nyborgzoneterapi.dk



Hanne Gøttler Høj
Odensevej 166
Korkendrup
5800 Nyborg
Tlf. 26 56 92 96
Email: hghoj@yahoo.dk
http://www.hannehoj.dk



Jette Lund
Jelu Zoneterapi
Nymarksvej 87
5800 Nyborg
Tlf. 28 74 59 49
Email: jettelarsen.jette@jubii.dk



Jette Baumann
Purreskovvej 21
5874 Hesselager
Tlf. 62251752 /40316269
Email: jette.baumann@privat.dk
http://www.jettebaumann.dk



Tina Maria Nielsen
Stop Up
Stationsvej 6 A
5935 Bagenkop
Tlf. 51 33 73 39
Email: tina.ivan.ida.iben@gmail.com



Kirsten Berg
Bergs Klinik
Færgevej 37
Kragnæs
5960 Marstal
Tlf. 25 15 86 45
Email: kirstenberg@webspeed.dk
http://www.bergsklinik.dk



Klik her for at foretage ny søgning

Find en akupunktør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en massør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en Kranio Sakral Terapeut

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

 



Er der angivet et RAB logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at terapeuten er Registreret Alternativ Behandler

 

Er der angivet et danmark logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at der ydes tilskud til zoneterapi og/eller akupunktur

zct · tlf. 21 49 07 79 · e-mail: info@zoneconnection.dk