ZCT terapeuter

Alle terapeuterne på kliniklisterne nedenfor, opfylder ZCT´s uddannelseskrav og er omfattet af ZCT´s erhversansvarsforsikring. 

Klik på kortet og find en af ZCT´s veluddannede terapeuter i dit område. 

Find en zoneterapeut

Søgeresultat

Klik her for at foretage ny søgning

Lise-Lotte Buchara
Zone B
Jens Baggesens Vej 28
9000 Aalborg
Tlf. 22 56 11 70
Email: info@zoneb.dk
http://www.zoneb.dk



Sanne Andersen
Hjulmagervej 3
9000 Aalborg
Tlf. 51702969
Email: mail@sanneandersen.dk
http://sanneandersen.dk



Anja Dahl Skovbjerg
KranioSakral og Zoneterapi
Hobrovej 132
9000 Aalborg
Tlf. 98120645
Email: a.dahlskovbjerg@gmail.com



Anne-Dorthe Nielsen
Fynsgade 38
9000 Aalborg
Tlf. 22 74 07 39
Email: kontakt@anned.dk



Hanne Kjærgaard Larsen
Aalborg Helseklinik
Gravenstenvej 16
9000 Aalborg
Tlf. 40 33 11 64
Email: info@aalborghelseklinik.dk



Mette Rimmen
Fredericiagade 8, 2.th
9000 Ålborg
Tlf. 30 13 03 76
Email: mettestjerne@live.dk

Ulla Krogh
Klokkestablen 39
9000 Aalborg
Tlf. 61 50 50 65
Email: zoneterapi@ullakrogh.dk
http://www.ullakrogh.dk



Jette Sommer Weinreich
Klinik for KST/ZTP
Thulebakken 22
C/O Hasseris Fysioterapi og motionscenter
9000 Aalborg
Tlf. 98 12 90 44
Email: jkweinreich@gvdnet.dk
http://www.hasserisfysogmotion.dk



Charlotte Andersen
Arkadens Fysioterapi
Kennedy Arkaden 1 R
9000 Aalborg
Tlf. 99 20 40 60



Laila Andersen
Vejgaard Zoneterapi og Massage
Johannes Ewalds Vej 32
9000 Aalborg
Tlf. 61664167
Email: laila@vejgaardzoneterapi.dk
http://vejgaardzoneterapi.dk



Malene Sveistrup
Hjulmagervej 3
9000 Aalborg
Tlf. 61 46 22 07
Email: msveistrup@hotmail.com



Iben Hessellund Frederiksen
Klinikken
Hjulmagervej 3
9000 Aalborg
Tlf. 30 82 18 69
Email: ibenhfrederiksen@gmail.com



Lone Rohde
Kattesundet 24, 1. sal
9000 Aalborg
Tlf. 22 15 22 24
Email: kontakt@lonerohde.dk



Lonnie Hedegaard Jørgensen
Aalborg Zoneterapi
Valdemarsgade 17. st. tv
9000 Aalborg
Tlf. 24 98 71 14
Email: aalborgzoneterapi@gmail.com
http://www.Aalborgzoneterapi.dk



Gitte Pedersen
Reflexologen, din Zoneterapeut i Aalborg
Hjulmagervej 3
9000 Aalborg
Tlf. 20 83 25 28
Email: gitte@reflexologen.dk
http://www.reflexologen.dk



Anlis Bronton
Agrihøj 12
9210 Ålborg SØ
Tlf. 20923285
Email: anlis@bronton.dk
Http://www.bronton.dk



Anna Vibe
Godthaab - Zoneterapi Reflexzoneterapi - Kraniosakral Terapi - Massage
Zincksvej 27
Godthaab
9230 Svenstrup
Tlf. 98383164
Email: anna@godthaab-zoneterapi.dk
http://godthaab-zoneterapi.dk



Mette Cold Andersen
Milens Zoneterapi
Doktorparken 54
Ellidshøj
9230 Svenstrup J
Tlf. 42 66 44 34
Email: mette@milens.dk
http://www.milens.dk



Gitte Mikkelsen
"God Fornuft"
Tennisvej 21
9230 Svenstrup
Tlf. 22 82 15 28
Email: mik.gitte@gmail.com



Anne Ringgren
Fodzone
Hammerværket 4
9230 Svenstrup
Tlf. 20 15 10 09
Email: anne.fodzone@gmail.com
http://www.fodzone.dk



Pia Ekelund
Staun Zoneterapi
Staunvej 30
Staun
9240 Nibe
Tlf. 61 33 42 73
Email: piahekelund@gmail.com
http://www.staunzoneterapi.dk



Mette Skov Pedersen
BalanceZonen
Birkealle 12
9240 Nibe
Tlf. 60 50 68 74
Email: mette.ztp@gmail.com
http://www.balancezonen.dk



Tina Toft Jacobsen
Toft Balance
Skølstrupvej 21
9300 Sæby
Tlf. 60 56 00 60
Email: toftbalance@gmail.com
http://www.toftbalance.dk



Jeannette Opal Ahlefeldt
Klinik Ahlefeldt
Rådhusparken 1
9300 Sæby
Tlf. 29 80 02 28
Email: j.ahlefeldt@gmail.com



Lotte Thomsen
Din massør og zoneterapeut
Søndergade 79 A
9320 Hjallerup
Tlf. 27 12 11 62
Email: info@massagehjallerup.dk
http://www.massagehjallerup.dk



Anne Dorthe Nielsen
Smørblomstvej 7
Klokkerholm
9320 Hjallerup
Tlf. 22 74 07 39
Email: kontakt@anned.dk



Lissy Pedersen
LP Zoneterapi
Lindenovsvej 117
9330 Dronninglund
Tlf. 24 94 82 76
Email: fam-pedersen@outlook.com
lp.zoneterapi@outlook.dk



Jane Munch Jørgensen
Ørsøvej 40
9330 Dronninglund
Tlf. 22551084
Email: jaki@mail.dk
http://www.velvaere-jane.dk

Yvonna Frydkjær
Massøren
Holtbjergvej 9
9330 Dronninglund
Tlf. 24 40 96 24
Email: yvonna@massoren.eu
http://www.massoren.eu



Connie Therkildsen
Tværhøjvej 13
Brønden
9352 Dybvad
Tlf. 40 54 43 63
Email: connietherkildsen@hotmail.com
http://www.connietherkildsen.dk



Lonnie Hedegaard Jørgensen
Hedegaard & Karlsen Zoneterapi
Ajstrupvej 45
Ajstrup
9381 Sulsted
Tlf. 24 98 71 14
Email: Aalborgzoneterapi@gmail.com
http://www.Aalborgzoneterapi.dk



Marianne Duncker Møller Porsborg
Klinik Duncker
Østermarksvej 13
9400 Nørresundby
Tlf. 40787414
Email: marianne-porsborg@jubii.dk



Charlotte Andersen
Lille Borgergade 13
9400 Nr. Sundby
Tlf. 51 52 96 27
Email: ca@charlotteandersen.dk
http://www.charlotteandersen.dk



Karin Larsen
Min Massør - Akupunktør og Zoneterapeut
Torvet 1 B, 1. sal
9400 Nørresundby
Tlf. 41 12 00 00
Email: karin@karinlarsen.dk
http://www.KarinLarsen.dk



Dorthe Thunberg
Vestergade 8 st. tv
9400 Nørresundby
Tlf. /31 52 25 75
Email: dt@dthunberg.dk
http://www.dthunberg.dk



Lisbeth Juel Andersen
Massage og Zoneterapi
Bondropsgade 6
9400 Nørresundby
Tlf. 20996479
Email: lisbethjuelandersen@gmail.com
http://www.behandlinger.shoop.nu/



Dorthe Lindegaard
Vestergade 20
9440 Aabybro
Tlf. 21 48 49 94
Email: kontakt@dorthelindegaard.dk
http://www.dorthelindegaard.dk



Susanne Sørensen
Gårdkærsvej 65
Gjøl
9440 Aabybro
Tlf. 22 27 74 13
Email: info@susannesorensen.dk
http://www.susannesorensen.dk



Janie Jette Gjerløv
V.Spl, holistisk massør,Kraniosakral - terapeut, Reiki Healer.
Kirkemarksvej 8
9480 Løkken
Tlf. 98889074 /23909074
Email: jettessundhedsklinik@gmail.com



Helle Søndergaard Sørensen
Zoneterapi og Massage
Kr. Thomsensvej 4
9492 Blokhus
Tlf. 25 27 10 45
Email: hss1405@hotmail.com



Anette Larsen
Brogade 3
Indgang v. fodterapeuterne
9500 Hobro
Tlf. /20974965
Email: info@larsensdyr.dk



Hanne Monrad
Livszonen
Bymarken 42
9510 Arden
Tlf. 98 56 16 11
Email: monrad@livszonen.dk
http://livszonen.dk



Anja Kjeldgaard
Lyngbyvej 56
St. Brøndum
9520 Skørping
Tlf. 29876007
Email: anja.zoneterapi@gmail.com



Ann Krogh Lyngby
Min Balance
Højvej 17
9530 Støvring
Tlf. 30 82 51 14
Email: ann.krogh.lyngby@gmail.com
http://www.minbalance.dk



Pia Marie Søndergaard
Grævlingen 28,
9530 Støvring
Tlf. /29445014
Email: mail@pmzoneterapi.dk
http://www.pmzoneterapi.dk



Hanne Andersen
Hedeparkens Zoneterapeut
Gyvelvej 25
9560 Hadsund
Tlf. 30 30 53 02
Email: h-andersen@outlook.dk



Jeanett Ovesen
Gislumvej 25
9600 Aars
Tlf. 28 33 34 04
Email: ovesenj@yahoo.com



Grethe Andreasen
Jyllandsgade 30
Haverslev
9610 Nørager
Tlf. 20602164
Email: mail@gretheandreasen.dk
http://gretheandreasen.dk



Vibeke Bøgh-Kristensen
Solhøj 50
9610 Nørager
Tlf. 98551626/20336616
Email: szterapi@gmail.com

Hanne Kjærgaard Nielsen
Holmmarkvej
9631 Gedsted
Tlf. /24 89 10 14
Email: hanne@ejnar-nielsen.dk



Annette Hoffmann
Gl.Aalborgvej 54
9632 Møldrup
Tlf. 86692014 /61650281
Email: a-hoffmann@nypost.dk



Grethe Beck Andersen
Guldagervej 12
Gatten
9640 Farsø
Tlf. 98 68 32 04 /20 83 87 04
Email: gattenzone@gmail.com



Sanne Schytte
Skånevej 14
9670 Løgstør
Tlf. 21 69 75 60
Email: sanne.s@live.dk

Konni Højmark
Fokuz
Sigurdsholmsvej 2
Manstrup
9690 Fjerritslev
Tlf. 52 92 11 02
Email: info@fokuz.nu
http://www.fokuz.nu



Gitte Nørgaard Jensen
Vendsyssel Zoneterapi
Syrenvej 30
Serritslev
9700 Brønderslev
Tlf. 23 43 28 64
Email: gitte140764@live.dk
http://gittenørgaardjensen.dk



Lene Rasmussen
Færøvej 81
9800 Hjørring
Tlf. 98900161
Email: klinikken@lene-rasmussen.dk
http://lene-rasmussen.dk

Rikke Bøggild
Idræts Alle 45
9800 Hjørring
Tlf. 40 43 28 16
Email: rikke@vendsysselhelseskole.dk
http://www.vendsysselhelseskole.dk



Mette Severinsen
Alternativ Behandling
Hvirrekærvej 148
9800 Hjørring
Tlf. 98971016 /51508206
Email: mette@jot.dk



Lone Jensen
Hirtshals Zoneterapi & Alternativ Behandler
Bundgårdsvej 13
Horne
9850 Hirtshals
Tlf. /36414191
Email: lone@hirtshalszoneterapi.dk
http://www.hirtshalszoneterapi.dk



Anja Christensen
Gaden 21 st.tv
9870 Sindal
Tlf. 22 58 27 07
Email: anjahome1@gmail.com



Gitte Grøntved Andersen
Volstrupvej 20
9870 Sindal
Tlf. 98936785
Email: gittegandersen@hotmail.com

Claudia Knöpper
Klinik for Zoneterapi og Massage
Vibevej 3
9870 Sindal
Tlf. 98 96 58 47 /20 47 41 81
Email: claudiaknoepper@gmail.com

Laila Thomsen
Baggesvognsvej 341
9870 Sindal
Tlf. 24 25 68 41
Email: johnoglaila@hotmail.dk

Roswitha Bähner Andersen
Nejstvej 152
Hørmested
9870 Sindal
Tlf. 27 13 67 04 /6162 0304



Louise Hansen
Skaarupgaard 41
Tolne
9870 Sindal
Tlf.
Email: louisehansen@nypost.dk

Hanne Eskerod
ALTWELL
Nørrebro 13, 1.sal
9881 Bindslev
Tlf. 61 28 60 56
Email: eskerod1@hotmail.com



Mona Jensen
Østerhedens Zoneterapi
Mosbjergvej 45
9881 Bindslev
Tlf. 21 60 85 48
Email: mos.45@jensen.mail.dk
http://www.osterheden.dk



Gitte Budde Nielsen
Klinik balance
Peter Wesselsvej 33
9900 Frederikshavn
Tlf. 98 43 13 43 /60 21 91 49
Email: klinikbalance@gmail.com
http://www.klinikbalance.dk



Pia Høg Rasmussen
Pineal.dk
Niels W Gades Vej 7
9900 Frederikshavn
Tlf. 98 43 94 54 /61 78 94 54
Email: piahras@gmail.com
http://www.pineal.dk



Christina Guldberg
Føddernesparadis
Højrupsvej 55
9900 Frederikshavn
Tlf. 2992 9349
Email: christina@foeddernesparadis.dk
http://www.føddernesparadis.dk



Vibeke Møller
FODTUDSEN
Sortkærvej 49
9900 Frederikshavn
Tlf. 23 35 33 07
Email: fodtudsen.vm@gmail.com
http://www.fodtudsen.wix.com/fodtudsen



Tove Jensen
Helseklinik Lyset
Emilievej 25
9900 Frederikshavn
Tlf. 98421131 /22749730
Email: tovejensen@jubii.dk



Trine Kristensen
Dybbølvej 32
9900 Frederikshavn
Tlf. 81 61 85 70
Email: trinek1987@hotmail.dk



Line Sønderskov Larsen
Top energi
Tuenvej 49
Elling
9900 Frederikshavn
Tlf. 29 84 04 72
Email: linelinussophia@hotmail.com
http://www.topenergi.dk



Pia Granfeld
Terapi med Hjertet
Niels Mørchsgade 24
9900 Fredericia
Tlf. 40 47 37 05
Email: granfeld@hotmail.com



Klik her for at foretage ny søgning

Find en akupunktør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en massør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en Kranio Sakral Terapeut

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

 



Er der angivet et RAB logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at terapeuten er Registreret Alternativ Behandler

 

Er der angivet et danmark logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at der ydes tilskud til zoneterapi og/eller akupunktur

zct · tlf. 21 49 07 79 · e-mail: info@zoneconnection.dk