ZCT terapeuter

Alle terapeuterne på kliniklisterne nedenfor, opfylder ZCT´s uddannelseskrav og er omfattet af ZCT´s erhversansvarsforsikring. 

Klik på kortet og find en af ZCT´s veluddannede terapeuter i dit område. 

Find en zoneterapeut

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en akupunktør

Søgeresultat

Klik her for at foretage ny søgning

Helle Zeymer
Zeymerzone
Haraldsborgvej 16
4000 Roskilde
Tlf. 53 25 25 05
Email: helle_zeymer@hotmail.com
http://www.zeymerzone.dk



Line Karleby Buhl
Akupunkturzonen
Joensuuvej 10, 1.tv.
Trekroner
4000 Roskilde
Tlf. 28 20 54 20
Email: klinik@kroppenibalance.dk
http://www.kroppenibalance.dk



Anette N. Hansen
Løngangen 65
4100 Ringsted
Tlf. /22910258
Email: akuzonen@icloud.com
http://www.anettehansen.dk



Jane Holm Svensson
Klinik Salix
Slagelsevej 32
4230 Skælskør
Tlf. 28 34 15 08
Email: jhsvensson@outlook.dk
http://www.klinik-salix.dk



Ziggy Gert Willumsen
Klinik Ziggy
Rendevej 2
Ordrup
4540 Fårevejle
Tlf. 3063 7424
Email: ziggy@zgw.dk

Lone Hasemann Rydén
Meridiancentret
Toldbodgade 8, 1.
Meridian Centret
4700 Næstved
Tlf. 29 90 66 33
Email: lone@meridiancentret.dk
http://meridiancentret.dk



Inger Margrethe Olsen
Ingers Helse
Thurøvej 8 st.tv
4700 Næstved
Tlf. 22 24 23 50
Email: ingers.helse@gmail.com



Klik her for at foretage ny søgning

Find en massør

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

Find en Kranio Sakral Terapeut

9000-9999 8000-8999 7000-7999 6000-6999 5000-5999 4000-4999 3000-3999 1000-2999

Klik på et felt for at finde en ZCT zoneterapeut i den del af landet.

Eller indtast et bestemt postnr. her:

 



Er der angivet et RAB logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at terapeuten er Registreret Alternativ Behandler

 

Er der angivet et danmark logo ud for den enkelte terapeut, betyder det at der ydes tilskud til zoneterapi og/eller akupunktur

zct · tlf. 21 49 07 79 · e-mail: info@zoneconnection.dk